GroenLinks vraagt in gemeenteraadsvergadering aandacht voor het realiseren van groen binnen het gebied rondom het station van Breda; Via Breda.
De plannen voor gebiedsontwikkeling zijn aangepast. Dat is prima en getuigt van realiteitszin. Het gevolg is dat een aantal terreinen nog een (flink) aantal jaren, of zelfs permanent, braak zullen blijven liggen. Het woonmilieu verbetert en wordt veel aantrekkelijker als er (betreedbaar) groen aanwezig is in de vorm van een (tijdelijk) park met of zonder bloemen.
Daarnaast ziet GroenLinks kansen voor meer hoogstedelijk woonmilieu. GroenLinks raadslid Monica Tecklenburg gaf wethouder Bergkamp het advies om in te steken op meer hoogstedelijke kansrijke woningen waar nu vraag naar is; woningen voor goed opgeleide mensen die graag midden in de stad wonen en gemakkelijk willen pendelen. Om in te spelen op het feit dat Belcrum nu een verkopersmarkt is. Om programmatische ruimte te scheppen in of nabij Via Breda. En een laatste tip voor de wethouder: zorg er vooral ook voor dat er ruimte blijft voor flexibiliteit en nu nog ongedachte ideeen van onderop.